ANUNȚ PRELUNGIRE TERMEN SELECȚIE PARTENERI PENTRU DEPUNEREA ȘI IMPLEMENTAREA     UNUI PROIECT ÎN CADRUL APELULUI DE PROIECTE Cererea de proiecte nr. CP 16/2021 (MySMIS:            POCA/972/2/1), pentru regiunile mai puțin dezvoltate în cadrul Programului Operațional                                                         Capacitate Administrativă (POCA)

In conformitate cu prevederile OUG nr. 40/2015 privind gestionarea financiara a fondurilor europene pentru perioada de programare 2014-2020 si ale HG nr. 93/2016 de aprobare a Normelor metodologice de aplicare a prevederilor Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 40/2015 privind gestionarea financiara a fondurilor europene pentru perioada de programare 2014—2020, Primaria Municipiului Bistrita anunță prelungirea perioadei de aplicare a procedurii de selectie pentru încheierea unui Acord de Parteneriat cu entitati de drept privat, in vederea depunerii unei cereri de finantare in cadrul Cerererii de proiecte nr. CP 16/2021 (MySMIS: POCA/972/2/1), pentru regiunile mai putin dezvoltate in cadrul Programului Operational Capacitate Administrativa (POCA).

Organizatiile interesate de acest parteneriat pot depune documente solicitate completate, semnate si stampilate de reprezentantul legal (copiile in format certificat ”conform cu originalul”, semnate si stampilate), in plic sigilat pe care se va specifica: “In atentia Primariei Municipiului Bistrita, judet Bistrita Nasaud. Pentru selectia de parteneri POCA Cererea de proiecte nr. CP 16/2021 (MySMIS: POCA/972/2/1)”.

Persoana de contact: Liliana Coceșiu, e-mail: liliana.cocesiu@primariabistrita.ro, tel. 0263-224706; 0263-223923.

Informații suplimentare cu privire la procedura de selecție sunt disponibile accesând link-ul următor: