Acasă » ANUNŢURI » Strategia de Dezvoltare Locală a municipiului Bistrița

Strategia de Dezvoltare Locală a municipiului Bistrița

Primăria municipiului Bistrița actualizează în această perioadă Strategia de Dezvoltare Locală a municipiului Bistrița și Planul de Mobilitate Urbană Durabilă și elaborează Planul Strategic Instituțional în cadrul proiectului „Bistrița 2030″, prin care se stabilesc direcțiile clare de acțiune pe care va trebui să se concentreze dezvoltarea municipiului în perioada 2021-2030.

În elaborarea acestor documente, Primăria municipiului Bistrița își dorește să aibă alături cetățenii și să descopere nevoile de dezvoltare ale municipiului și ale diferitelor zone de locuințe. În acest sens este organizată o întâlnire care va avea loc în data de 24.03.2022, în intervalul 17-19, în Sala de ședințe a Consiliului Local, Bistrița, Piața Centrală nr. 6.