Acasă » ANUNŢURI » Şedinţă de atribuire / licitaţie locuri de parcare

Şedinţă de atribuire / licitaţie locuri de parcare

Persoanele fizice şi juridice deţinătoare a unui autoturism, care au domiciliul pe străzile: Sucevei nr.4, sc.A,B,C,D,E, nr. 6A (bl.1, sc.A,B și bl.2, sc.A,B) și Calea Moldovei nr.9, sc. A,B,C şi doresc atribuirea/licitarea unui loc de parcare de reședință nou amenajat în zona blocurilor menționate mai sus, sunt invitate în data de 07.06.2023, ora 1400, să se prezinte la sediul Primăriei Municipiului Bistriţa – Piața Centrală, nr.6. La data menţionată se vor atribui cele 14 locuri noi de parcare amenajate lângă biserică, din parcarea codificată D43, conform schiței de mai jos.
Documentele în vederea participării la şedinţa de atribuire/licitaţie din data de 07.06.2023, se pot depune până în data de 31.05.2023, ora 1600 .
Notă: Conform Regulamentului de atribuire a locurilor de parcare amenajate în parcările de reședință din municipiul Bistrița aprobat prin Hotărârea nr.141/ 26.10.2017 a Consiliului Local al Municipiului Bistriţa cu modificările şi completările ulterioare, persoanele încadrate într-un grad de handicap sau persoanele care au în întreținere o astfel de persoană, domiciliată la adresa solicitantului, beneficiază de atribuirea locurilor de parcare cu prioritate.