Acasă » ANUNŢURI

În luna august  Primăria municipiului Bistriţa dorește să aducă la cunoştinţa publicului intenţia de a achiziţiona servicii privind activităţile sportive, în scopul stimulării performanţei şcolare a elevilor de clasele I-XII din municipiul Bistriţa, în conformitate cu HCL 131/25.07.2019 pentru aprobarea Regulamentului privind stimularea şi recompensarea de către Consiliul Local al municipiului Bistriţa a performanţei şcolare a elevilor din municipiul Bistriţa.  În aceeași perioadă vor începe și înscrierile pentru programul privind acordarea anuală a Burselor de Merit „NOSA” a unor studenţi cu domiciliul în municipiul Bistriţa.
            În acest scop am dori ca cei interesaţi  să poată consulta regulamentele pe site-ul primăriei, accesând link-ul de mai jos: