Acasă » ANUNŢURI » Încărcarea online a cardurilor de transport gratuit

Încărcarea online a cardurilor de transport gratuit

În spiritul continuării implementării serviciilor online precum și din dorința de a veni în întâmpinarea solicitărilor cetățenilor, începând data de 1 iulie 2021, Direcția de Servicii Publice Bistrița pune în aplicare sistemul de încărcare online a cardurilor de transport gratuit pe raza municipiului Bistrița și a localităților componente.

Se vor încărca online, trimestrial, toate cardurile existente ale persoanelor care beneficiază de gratuități pe mijlocele de transport în comun

Rămâne necesară prezența la sediul Direcției de Servicii Publice, din str. Liviu Rebreanu, nr. 2-4, pentru următoarele categorii de beneficiari:

• persoanele care solicită pentru prima oară cardul de transport gratuit
  • persoanele care au pierdut sau au deteriorat cardul,
  • persoanele cu certificat de încadrare în grad de handicap cu termen de revizuire, la primirea noului certificat
  • persoanele cu pensie de invaliditate, la primirea unei noi decizii medicale
  • persoanele care beneficiază de un număr nelimitat de călătorii pe mijloacele de transport în comun, ori de câte ori doresc suplimentarea celor încărcate pe card.

Informații suplimentare pot fi obținute la sediul Direcției de Servicii Publice, din str. Liviu Rebreanu, nr. 2 – 4, telefon 0263/216202, e-mail dspb@primariabistrita.ro.