Acasă » ANUNŢURI » Direcţia Municipală de Sănătate Bistriţa face angajări

Direcţia Municipală de Sănătate Bistriţa face angajări

Direcţia Municipală de Sănătate Bistriţa anunţă organizarea următoarelor concursuri pentru ocuparea unor funcțiilor contractuale de execuție pe durata nedeterminată:

I. Asistent medical generalist PL – 2 posturi
Condiții:
– diplomă de școala sanitară postliceală
– certificat de membru al Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din Romania, vizat;
– 1 ani vechime ca asistent medical.

II. Îngrijitoare la creșe Bistrița – 25 de posturi
– studii generale/medii
– vechime: fără vechime

III. Muncitor I creșe Bistrița – 1 post
– certificat de calificare profesională de bucătar
– 1 ani vechime

IV. Muncitor IV creșe Bistrița – 1 post
– certificat de calificare profesională de bucătar
– 1 ani vechime

Concursurile pentru ocuparea posturilor vacante menţionate se vor desfăşura la sediul Direcţiei Municipale de Sănătate Bistriţa, str. Andrei Mureşanu, nr. 44A sau la o altă locație care va fi anunțată şi vor consta în:
⚪ 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐜𝐭̧𝐢𝐚 𝐝𝐨𝐬𝐚𝐫𝐞𝐥𝐨𝐫 – 𝟎𝟏.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟏 – 𝐨𝐫𝐚 𝟏𝟐.𝟎𝟎
⚪ 𝐭𝐞𝐬𝐭𝐚𝐫𝐞 𝐩𝐬𝐢𝐡𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐚̆ – 𝟎𝟑.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟏 – 𝐨𝐫𝐚 𝟏𝟐.𝟎𝟎
⚪ 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐚 𝐬𝐜𝐫𝐢𝐬𝐚̆ – 𝟎𝟖.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟏 – 𝐨𝐫𝐚 𝟎𝟗.𝟎𝟎
⚪ 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐯𝐢𝐮 – 𝟏𝟒.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟏 – 𝐨𝐫𝐚 𝟎𝟗.𝟎𝟎

Dosarele de înscriere pentru concurs se depun în termen de 10 zile lucrătoare de la data afişării anunţului, la sediul Direcţiei Municipale de Sănătate Bistriţa, Andrei Mureşanu, nr.44A, iar informaţii suplimentare se pot obţine la Biroul Resurse Umane şi Organizare, telefon 0263/212325.

Anunţul şi bibliografia pentru concurs se afişează la sediul instituţiei și pe site-ul Primăriei începând cu data de 17.08.2021 și poate fi consultată și prin accesarea link-ului: https://www.primariabistrita.ro/primaria/structura-si-organizare/concursuri/recrutare-personal/concursuri-de-recrutare/38905-2/39002-2/