Acasă » ANUNŢURI » Direcția de Servicii Publice – intervenții programate pentru săptămâna 26 – 30 iulie 2021

Întreținere  străzi

Lucrări de reparații curente pe partea carosabilă a străzilor: Tudor Vladimirescu – frezare îmbrăcăminte bituminoasă, așternere mixtură asfaltică; Lucian Blaga – așternere mixtură asfaltică.

Lucrări de reparații la sensul giratoriu: B-dul General Grigore Bălan – Calea Moldovei – Grănicerilor – Avram Iancu.

Lucrări de reparații zone afectate ca urmare a execuției lucrărilor de extindere iluminat public pe străzile: Arțarilor, Narciselor.

Lucrări de curățare șanțuri pentru scurgerea apelor pluviale pe strada Însorită, în Slătinița.

Lucrări de salubrizare șanțuri pentru scurgerea apelor pluviale pe străzile: Soarelui, Valea Căstăilor.

Lucrări marcaje rutiere pe străzile: Sigmirului – stații de autobuze; Panait Cerna – stații de autobuze; Alba Iulia – stații de autobuze, treceri pentru pietoni; Simion Bărnuțiu – stații de autobuze; Mihai Viteazul – stații de autobuze; Valea Budacului – stații de autobuze; Sigmir – stații de autobuze, treceri pentru pietoni; Aleea Clopoțeilor– locuri de parcare de reședință; Intrarea Toporașului- locuri de parcare de reședință.

Lucrări de vopsire la spațiile de joacă: Aleea Zambilelor bl. 5; Arțarilor bl. 46 – Aleea Brândușei bl. 25; Sărata; Viișoara spre Heidenfeld.

Lucrări de reparații la spațiile de joacă: Octavian Goga bl. 2; Intrarea Castanului bl. 1; Aleea Privighetorilor bl. 1 – 1 Mai bl. 2; Panait Cerna – Casa Albă; Aleea Tihuța bl. 7 – bl. 9; Aleea Tihuța bl. 5; Cerbului nr. 42; Intrarea Zorelelor bl. 2; Aleea Greuceanu bl. 1; 1 Decembrie bl. 2 – bl. 4; Grănicerilor bl. 7; Sucevei bl. 20; Intrarea Muncelului bl. 5 – bl. 7; Sucevei bl. 10; B-dul General Grigore Bălan bl. 42; Aleea Trandafirilor bl. 1, Aleea Trandafirilor nr. 29 – B-dul Decebal bl. 25; Cuza Vodă bl. 3, Romană bl. 26, Arțarilor bl. 28 – bl. 30; Arțarilor bl. 46 – Aleea Brândușei bl. 25; Aleea Margaretelor bl. 2; Lăcrămioarelor bl. 3.

Lucrări de montare lămpi cu lumină galbenă intermitentă la trecerea pentru pietoni: str. Nicolae Titulescu – Alexandru Odobescu.

Lucrări spații verzi

Sera nr. 4: repicare plante anuale.

Lucrări de amenajare peluză: B-dul General Grigore Bălan bl. 42.

Lucrări de plivire plantații anuale: Piața Centrală, Calea Moldovei, B-dul General Grigore Bălan.

Lucrări de cosire gazon: Parcul municipal, Școala gimnazială Viișoara, B-dul Independenței, B-dul Republicii.

Lucrări de tăieri corecție la arbori: Pădurea Schullwald, B-dul Independenței.

Lucrări de eliminare arbori uscați: B-dul Independenței, Gării, B-dul Decebal, Andrei Mureșanu.

Lucrări de elagaj arbori: Năsăudului, Cerbului, Petre Ispirescu.

Lucrări de defrișare vegetația din albia pârâului Valea Rusului.

Lucrări de transportare grămezi deșeuri vegetale: Victor Babeș, Pădurea Schullewald, Piața Morii, Parcul municipal, Valea Rusului, B-dul Independenței, B-dul Republicii, B-dul General Grigore Bălan, Valea Sigmirului, Liceul Tehnologic, Școala gimnazială Viișoara, Năsăudului, Cerbului, Petre Ispirescu.

Lucrări de dezinsecție interioară: Asociația de proprietari – Aleea Șoimilor bl. 1 sc. A, B, C; Asociația de proprietari – Libertății nr. 274 bl. 1, bl. 2, bl. 3; Asociația de proprietari – Aleea Sălciilor bl. 2 sc. A, B, C, D; Asociația de proprietari – Independenței bl. 64 sc. D, E, F; Asociația de proprietari – B-dul Independenței bl. 64 sc. A, B, C.

Lucrări de dezinsecție exterioară: spațiile din jurul blocurilor Aleea Șoimilor bl. 1 sc. A, B, C; Libertății nr. 274 bl. 1, bl. 2, bl. 3; Aleea Sălciilor bl. 2 sc. A, B, C, D; B-dul Independentei bl. 64 sc. A, B, C, D, E, F.