Acasă » ANUNŢURI » Demarează lucrările de investiții pentru proiectul ”Regenerarea urbana a imobilelor din Centrul istoric”

Municipiul Bistrița anunță demararea lucrărilor de investiții pentru proiectul ”Regenerarea urbana a imobilelor din Centrul istoric”, amplasate pe str. Piața Centrală, nr. 7-24, municipiul Bistrița, județul Bistrița-Năsăud.

K&K Studio de Proiectare SRL, in calitate de proiectant general, va efectua pe o perioadă de aproximativ 30 zile din data de 01.03.2024, măsurători in vederea realizarii docomentatiei de proiectare (studiului topographic, scanării laser, relevare, expertiză tehnică si biologică, realizarea studiului geotehnic, arheologic, de parament si a auditului energetic), pentru obiectivul menționat.

Măsuratorile, studiile și expertizele vor fi realizate atat la exterior, cat și în spațiile interioare ale imobilelor.

Drept urmare, vă rugăm asigurarea accesului in spatiile interioare din data de 01.03.2024, a personalului desemnat de K&K Studio de Proiectare SRL.
Atât persoanele delegate, cât și insoțitorii acestora se vor legitima cu documentele de identitate/delegatie la solicitarea locatarilor imobilelor/beneficiarului.

Pentru informații suplimentare, vă puteți adresa Direcției Tehnice din cadrul Primăriei (tel. 0744 819 755).