Acasă » ANUNŢURI » Circulație auto restricționată pe strada Lucian Blaga

Circulație auto restricționată pe strada Lucian Blaga

Municipiul Bistrița are în derulare execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții “Modernizare trecere la nivel cu calea ferata km 63+406, linia CF 421, cu instalare de semnale luminoase și acustice, str. Lucian Blaga,  municipiul Bistrița” ”.- Obiect 1 – ”Modernizare trecere la nivel cu dale elastice de cauciuc km 63+406”,  municipiul Bistritța fapt pentru care aduce la cunoștință tuturor cetățenilor:

Închiderea circulației în zona trecerii la nivel cu calea ferată de pe str. Lucian Blaga (suprapunere peste DN17C) de la intersecția cu sens giratoriu cu str. Lucian Blaga și până la intersecția cu sens giratoriu cu str. Simion Mîndrescu, în data 14.04.2021, între orele 22- 0030, în vederea înlocuirii șinelor de cale ferată necesare pentru urgentarea finalizării lucrărilor de montare a dalelor.

În acest sens, rugăm ca toți participanții la trafic și riveranii  să dea dovadă de înțelegere și să respecte  noile  reglementări cu privire la devierea circulației.