Acasă » ANUNŢURI » 11 martie 2024 – data limită de depunere a proiectelor finanțabile de la bugetul local

Până în data de 11 martie 2024, ora 16.00, persoanele fizice, asociațiile, fundațiile și cultele religioase recunoscute conform legii pot să depună proiecte în vederea solicitării de finanțare nerambursabilă de la bugetul local al municipiului Bistrița în domeniile: tineret, sport, protecția mediului, cultură, educație, social, relații internaționale și interdisciplinar.

Condițiile de acordare a finanțării sunt prevăzute în ghidurile solicitanților, disponibile pe site-ul instituției, la adresa: https://www.primariabistrita.ro/primaria/integrare-europeana/finantari-nerambursabile/ și la Centrul de Relații cu Publicul al Primăriei municipiului Bistrița, situat în  Bistrița, Strada Gheorghe Șincai, nr. 2.

Documentația de solicitare a finanțării menționată în ghidurile solicitanților de finanțare se va transmite prin e-mail, cu confirmare de primire, la adresa primaria@primariabistrita.ro, subiectul mesajului fiind “solicitare de finanțare de la bugetul local”, urmând ca documentele în format fizic să fie solicitate de către primărie în etapa de contractare, doar pentru proiectele selectate spre finanțare.

Informații suplimentare cu privire la procedura de selecție pot fi obținute de la Centrul de Relații cu Publicul al Primăriei municipiului Bistrița, situat în Bistrița, strada Gheorghe Șincai, nr. 2 sau prin e-mail, la adresa: primaria@primariabistrita.ro.