Acasă » ANUNŢURI » Campanie de colectare a deșeurilor biodegradabile

Campanie de colectare a deșeurilor biodegradabile

În perioada, 1 – 30 aprilie 2021, operatorul de salubritate S.C. Supercom S.A. organizează o noua campanie de colectare a deșeurilor biodegradabile.

În această campanie se vor colecta următoarele tipuri de deșeuri: deșeuri de grădini și piețe, deșeuri organice, deșeuri provenite din toaletarea copacilor și tufișurilor, iarbă, frunze, așchii de lemn netratate, rumeguș cu un volum de 240 l / campanie / gospodărie

Programul Campaniei

Pentru cetățenii care locuiesc la bloc, deșeurile voluminoase vor fi ridicate direct de pe platformele publice din apropiere, acolo unde sunt colectate în mod uzual, după următorul grafic:

Luni – Marți, 5 – 6  aprilie, 12 – 13 aprilie, 19 – 20 aprilie și 26 – 27 aprilie 2021

Vor fi ridicate deșeuri vegetale din perimetrul cuprins între străzile: Gării – Arțarilor – Eroilor – Dimitrie Cantemir – Tărpiului – Drumul Cetății – Calea Clujului – sens giratoriu Calea Clujului – Libertății  – Petru Maior – Podul Berăriei – Faleză – Zăvoaie – Tănase Tudoran – Ion Pop Reteganu – Mihai Viteazu – Valea Budacului – Mihai Viteazu – Ion Vidu – Codrișor – Podul Budacului – Ion Rațiu – Alexandru Odobescu – Gării.

Miercuri – Joi, 1  aprilie, 7 – 8  aprilie, 14 – 15 aprilie, 21 – 22 aprilie și 28 – 29 aprilie 2021

Vor fi ridicate deșeuri vegetale din perimetrul cuprins între străzile: Alexandru Odobescu – Gării – B-dul Republicii – Piața Petru Rareș – 1 Decembrie – Calea Moldovei – Avram Iancu – Podul Jelnei – Ghinzii – Valea Ghinzii – Valea Jelnei – Constantin Roman Vivu – Ion Minulescu – Parcului – Ion Rațiu – Alexandru Odobescu.

Vineri – Sâmbătă,  2 – 3  aprilie, 9 – 10 aprilie, 16 – 17 aprilie și 23 – 24 aprilie 2021

Vor fi ridicate deșeuri vegetale din perimetrul cuprins între străzile: B-dul Republicii – Piața Petru Rareș – 1 Decembrie  – Calea Moldovei – Lucian Blaga – Simion Mândrescu  – Subcetate – Busuiocului – Tărpiului – Dimitrie Cantemir – Eroilor – Ioan Slavici – Crinilor – Piața Petru Rareș – B-dul Republicii.

Pentru localitățile componente municipiului Bistrița, programul de colectare a deșeurilor vegetale va fii următorul:

Luni, 5, 12, 19 și 26 aprilie 2021 – Cartier Sărata

Marti, 6, 13, 20 și 24 aprilie 2021 – Cartier Ghinda

Miercuri, 7, 14, 21 și 28 aprilie 2021 – Cartier Slătinita

Joi, 8, 15, 22 și 29 aprilie 2021 – Cartier Viișoara și Cartier Sigmir

Vineri și sâmbătă, 2 – 3 aprilie, 9 -10 aprilie, 16 – 17 aprilie, 23 – 24 aprilie și 30 aprilie 2021 – Cartier Unirea.