Acasă » ANUNŢURI » Anunț public 1 – Strategia de Dezvoltare Locală

Anunț public 1 – Strategia de Dezvoltare Locală

Unitatea Administrativ-Teritorială Municipiul Bistrița având sediul în localitatea Bistrița, str. Piața Centrală nr. 6, titular al planului ”Strategia de Dezvoltare Locală a municipiului Bistrița pentru perioada 2010-2030 (SIDU)”, în localitatea Bistrița, str. Piața Centrală nr. 6, anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de obținere a avizului de mediu pentru planul menționat și declanșarea etapei de încadrare.
Prima versiune a planului poate fi consultată la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Bistrița – Năsăud, în zilele de luni-joi între orele 800-16 00 , iar vineri între orele 800-14 00.
Observații/comentarii și sugestii se primesc în scris la sediul APM Bistrița-Năsăud, în termen de 18 zile de la data publicării anunțului.